Botox

Toksyna botulinowa – Botox

Toksyna botulinowa powstaje w warunkach beztlenowych i wytwarzana jest przez pałeczki jadu kiełbasianego. Działanie botoxu polega na czasowym, odwracanym zablokowaniu wydzielania acetylocholiny na styku nerw – mięsień, co skutkuje przerwaniem przewodzenia impulsów nerwowych. Dzięki zahamowaniu neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za proces skurczu mięśnia, następuje jego czasowy rozkurcz. Zmarszczki mimiczne wygładzają się, a twarz nabiera bardziej łagodnego wyrazu. Efekty działania preparatu botox utrzymują się czasowo, przez około 6-9 miesięcy. Powtarzanie zabiegu powoduje jednak stopniowe wydłużanie działania toksyny, więc kolejne zastrzyki przynoszą efekty na dłużej. Zabieg jest w pełni bezpieczny i może być stosowany nawet u młodych, dwudziestokilkuletnich osób. Zastrzyki z toksyny botulinowej mogą zmniejszyć nadmierną potliwość oraz wyeliminować problem bruksizmu, czyli nocnego zgrzytania zębami.

Clostridium botulinum

Toksyna botulinowa jest białkiem wytwarzanym przez bakterie Clostridium botulinum. Istnieje kilka typów tego białka, jednak w medycynie estetycznej wykorzystywany jest jeden typ – neurotoksyna A. Toksyna botulinowa w medycynie jest używana od bardzo dawna, a mianowicie od 1970 r. Początkowo botoks stosowano w neurologii i okulistyce.

Zabiegi z zastosowaniem preparatu botox dostępne są w ofercie gabinetu medycyny estetycznej dr. Krzysztofa Marosza w Szczecinie.

Cennik

Toksyna botulinowa (Botox, Bocouture)*

Nazwa zabiegu Cena
zmarszczki poprzeczne czoła 450 zł
zmarszczki międzybrwiowe 450 zł
zmarszczki wokół oczu (kurze łapki) 450 zł
zmarszczki 2 okolice 750 zł
zmarszczki 3 okolice (międzybrwiowe, poprzeczne czoła i kurze łapki) 950 zł
kamienista broda 400 zł
nadpotliwość (pachy lub dłonie) 1400 zł
korekta brwi – uniesienie 400 zł
korekta opadającego nosa 300 zł
bruksizm (nocne zgrzytanie zębami) 600-700 zł
opadające kąciki ust 300 zł
królicze zmarszczki nosa 400 zł

*cena w zależności od ilości podanych jednostek toksyny