Wypełnianie zmarszczek
Wraz z upływem lat naturalny poziom regeneracji skóry, w tym produkcji kwasu hialuronowego zaczyna spadać. Niestety zmiany zachodzące zaczynają się już po 25 roku życia. Pierwsze oznaki upływu lat chociażby obejmujące pojawienie się zmarszczek mimicznych czy bruzd z mniejsza lub większą intensywnością mogą być już widoczne. Zatrzymać, cofnąć czas mogą zabiegi z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w ludzkiej skórze związkiem, który odpowiada za utrzymanie jej prawidłowego nawilżenia oraz elastyczności. Uzupełnienie zasobów naturalnego kwasu hialuronowego sprawdzi się przy korekcji drobnych, średnich oraz głębokich zmarszczek oraz bruzd, fałdów.
Wskazania do zabiegu:
- usunięcie tzw. lwiej zmarszczki
- likwidacja zmarszczek wokół oczu
- korekcja głębokich bruzd nosowo-wargowych
- korekta tzw. linii marionetki (opadające kąciki ust)
- usunięcie zmarszczek tzw. palacza
- korekta ubytków, blizn
Przebieg zabiegu
Na około 30 min przed zabiegiem skóra jest znieczulana powierzchniowo. Następnie przy pomocy cienkiej igły preparat jest wprowadzany podskórnie. Samo nakłucie i podawanie preparatu są praktycznie bezbolesne. Pacjent może odczuwać delikatne uczucie rozpierania lub mrowienia związanego ze środkiem znieczulającym zawartym w preparacie. Preparat podany bezpośrednio w linię zmarszczki wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wypełniając zmarszczkę.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Znaczenie ma również miejsce podania oraz rodzaju preparatu jaki został podany w celu wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym. Średnio efekty utrzymują się od 9 do 12 miesięcy.
Przeciwwskazania do zabiegu
- ciąża oraz okres karmienia piersią
- aktywne choroby nowotworowe
- niewyrównana cukrzyca
- aktywna opryszczka
- stan zapalny w miejscu zabiegu
- choroby autoimmunologiczne