Laserowe zamykanie naczyń na nogach

Laserowe zamykanie naczyń na nogach

Pękające naczynka w okolicach kostek, łydek i ud to powszechny problem estetyczny. Można jednak całkowicie się ich pozbyć z pomocą laseroterapii.

 

Zamykanie naczynek na nogach Laserem Cutera Excel HR

Laser Cutera HR to innowacyjne urządzenie, który jest laserem neodymowo-yagowy (Nd: YAG) o długości fali 1064 nm. Dzięki temu zakresowi można precyzyjnie dobrać długość fali do zmian naczyniowych o różnej wielkości i barwie (zarówno naczynia czerwone jak i niebiesko-fioletowe). Ponadto, głowica lasera firmy Cutera jest wyposażona w szafirowe okno chłodzące, które podczas emitowania impulsu laserowego chłodzi skórę nawet do 4 stopni Celsjusza – a to sprawia, że zabieg przebiega niezwykle komfortowo.

 

Na czym polega laserowe usuwanie naczynek?

Głowica lasera emituje wiązkę energii świetlnej, która dociera w głąb skóry i tam zostaje pochłonięta przez hemoglobinę – barwnik krwi. W procesie koagulacji wytwarza się ciepło, które powoduje rozpad uszkodzonego naczynia. Zawarta w nim woda odparowuje, a pozostałości po naczyniach zostają usunięte z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Efekt widoczny jest już po pierwszej sesji, a redukcja całkowita następuje po 2 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 4-8 tygodni. Laserowe zamykanie naczyń na nogach działa bardzo precyzyjnie i obejmuje wyłącznie uszkodzone naczynia.

 

Po zabiegach z użyciem lasera Cutera Excel HR:

przez ok. 4 tygodnie należy unikać opalania i stosować kremy z filtrem SPF 50,
przez kilka dni należy unikać basenu, sauny czy gorących kąpieli,
zaleca się zrezygnowanie z peelingu w pierwszych dniach po zabiegu.

 

Przeciwwskazania:

  • Ciąża
  • Opalenizna (3 tygodnie)
  • Leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)
  • Zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
  • Spożywanie alkoholu w dniu zabiegu

© 2022 DrMarosz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin