Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2

MedArt® to laser frakcyjny CO2 przeznaczony do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii estetycznej. Jest to najskuteczniejsza metoda walki z problemami skóry całego ciała. Stanowi najbardziej efektywne i wszechstronne urządzenie laserowe. Szeroki zakres zastosowań lasera obejmuje:

 

Odmładzanie skóry

Zabieg odmładzania skóry czyli resurfacingu laserowego polega na tym, że poprzez kontrolowane uszkodzenie skóry podczas zabiegu oddziałujemy na głębsze warstwy skóry właściwej, tym samym wpływamy na przebudowę jej struktury. Głównie oddziałujemy na kolagen znajdujący się w skórze właściwej, pobudzając go do produkcji nowych włókien kolagenowych. Stare komórki są zastępowane nowymi. Efektem regeneracji tkanek jest wyraźne ujędrnienie skóry, poprawę kondycj oraz kolorytu skóry i pozbycie się drobnych zmarszczek. Zabieg może być wykonywany na dowolnej partii ciała włączając w to powieki, brzuch czy grzbiety rąk.

 

Usuwanie blizn: potrądzikowych, pooperacyjnych, pooparzeniowych

Blizny powstałe na skutek trądziku, oparzenia lub po zabiegach chirurgicznych to uszkodzona skóra właściwa zastąpiona przez tkankę włóknistą. Dzięki technologii frakcyjnego uszkodzenia tkanek blizny możliwe jest jej ponowne, prawidłowe zregenerowanie. Początkowo blizna staje się bardziej miękka, natomiast przy kolejnych zabiegach wyraźnie spłyca się i zmienia kolor, aż do praktycznie całkowitego usunięcia zmienionej tkanki. Bardzo dobre efekty terapeutyczne przynosi połączenie technologii laserowej i osocza bogatopłytkowego w redukcji blizn

 

Usuwanie rozstępów

Powstające najczęściej po ciąży lub dużych wahaniach masy ciała linie, które początkowo są koloru czerwonego następnie zmieniają kolor na srebrnobiały to rozstępy. Są to uszkodzone włókna kolagenu i elastyny. Aby zmniejszyć ich widoczność skóra musi być ponownie w kontrolowany sposób uszkodzona, aby tym samym doprowadzić do jej prawidłowej regeneracji. Do serii zabiegów z użyciem lasera CO2 w celu polepszenia efektów terapii redukcji rostępów można użyć osocza bogatopłytkowego.

 

Usuwanie zmian skórnych: brodawki, włókniaki.

Zmiany takie jak: brodawki, włókniaki usuwane za pomocą lasera to szybka i praktycznie bezbolesna metoda pozbycia się niechcianych zmian widocznych na skórze. Miejsce po usunięciu zmiany goi się z wytworzeniem strupka.

 


Wskazania:

 • wiotkość skóry, utrata elastyczności,
 • drobne zmarszczki również wokół ust, oczu i na powiekach
 • nierówny koloryt skóry, poszerzone pory, zaskórniki
 • wyrównanie nierówności skóry
 • blizny: potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe
 • fotostarzenie
 • rozstępy
 • zmiany skórne: brodawki, włókniaki

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • stan zapalny skóry poddanej zabiegowi
 • choroba nowotworowa skóry
 • stosowanie retinoidów do 6 miesięcy od zabiegu
 • aktywna opryszczka

Najczęściej zadawane pytania:

 

Czy zabieg jest bolesny?

Na około 30-45min przed zabiegiem na skórę nakładamy krem znieczulający celem zminimalizowania nieprzyjemnych doznań podczas zabiegu. Dzięki temu sam zabieg jest praktycznie bez bolesny. Po zabiegu przez mniej więcej 2 godziny występuje pieczenie skóry oraz uczucia gorąca w odczuciach podobne jak oparzenie słoneczne, które po tym okresie całkowicie mija.

 

Czy następnego dnia mogę iść do pracy?

Jeśli zabieg był wykonywany na innej okolicy niż twarz to tak. Jeśli chodzi o zabiegi laserem CO2 na twarzy to wszystko zależy od pacjenta oraz jego rodzaju pracy. Po zabiegu przez kilka pierwszych dni skóra pozostaje zaczerwieniona, może występować delikatny obrzęk, zwłaszcza w okolicy pod oczami. Skóra po kliku dniach po zabiegu resurfacingu laserem Med Art zaczyna się delikatnie złuszczać oraz złuszczający naskórek lekko brązowieje. Widać także miejsca deponowania wiązek laserowych, czyli taką delikatną „kratkę” na twarzy (dobrze widać ten efekt na filmiku zamieszczonym powyżej). Najczęściej gdy zabieg wykonujemy np. w piątek, w poniedziałek można wracać do normalnych aktywności

 

Czy ten zabieg powinno się powtarzać?

Tak, zabiegi stymulujące kolagen jak właśnie zabieg resurfacingu laserowego, usuwania blizn czy redukcję wiotkości skóry laserem frakcyjnym Med Art wykonujemy w serii zabiegów. Ilośc potrzebnych zabiegów ustalamy już indywidualnie w zależności od wieku pacjentki, stanu skóry oraz problemu z jakim się zgłasza. Najczęściej wykonujemy od 2 zabiegów przy odmładzaniu skóry, do 5-6 przy usuwaniu głębokich blizn potrądzikowych/pozabiegowych. Okres przerwy między zabiegami powinien wynosić 4-6 tygodni.

 

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Przede wszystkim po zabiegu laserowym należy minimalizować ryzyko zakażenia skóry. Bezpośrednio po zabiegu unikamy korzystania ze wspólnych łazienek, sauny, gorących kąpieli. Po zabiegu stosujemy kremy regenerujące naskórek oraz intensywnie nawilżające (np. Cicaplast). Do około 4 tygodni po zabiegu unikamy słońca oraz solarium, przy wychodzeniu na powietrze używamy kremu z filtrem 50 spf. W dniu po zabiegu nie powinno się nakładać make’up.

 

Kiedy widać pierwsze efekty?

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Po kilku dniach od wygojenia skóry staje się ona bardziej napięta, wygładzona, poprawia się koloryt skóry. Na pełny efekt zabiegu musimy poczekać około 1-2 miesiące po zabiegu a najlepiej po serii zabiegów.

 

 

© 2022 DrMarosz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin