Opisy zabiegów

Likwidacja zmarszczek botoksem

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem botoksu?

Aplikacja botoksu wykonywana jest przy użyciu cieniutkiej igły oraz strzykawki (tzw. insulinówka). Pacjentowi podawane są zawsze minimalne dawki preparatu, zaś przed dokonaniem iniekcji lekarz zaznacza właściwe miejsca na jego skórze za pomocą specjalnej kredki. Zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia, ponieważ jest praktycznie bezbolesny. Czas wykonania zabiegu botoxem wynosi w przybliżeniu 20 minut.

Zmarszczki w okolicy zabiegowej poddają się korekcji stopniowo. Pierwsze efekty widoczne są po upływie 2-3 dni, zaś ostateczny rezultat – po tygodniu. Neurotoksyna A działa w obrębie płytki nerwowo – mięśniowej. Niewielką ilość preparatu podaje się pod skórę do mięśni, które poddawane są zabiegowi, co powoduje zahamowanie marszczenia i fałdowania skóry w obrębie podania botoxu, a tym samym wygładzenie skóry twarzy. Zabieg botoxem polega na blokowaniu przekazu impulsów nerwowych, powodujących skurcze mięśni. Co ważne, inne funkcje nerwowe, takie jak wrażliwość na dotyk, zostają w pełni zachowane. Twarz zyskuje naturalny i zrelaksowany wygląd. Botoks działa jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu likwidacji zmarszczek toksyną botulinową utrzymuje się około pół roku, zaś dokładny czas zależy od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta. Po upływie 6 miesięcy włókna nerwowe stopniowo regenerują się i mimika powraca.

Wskazania do zastosowania botoxu:

  • Zmarszczki okolicy oczu – kurze łapki
  • Zmarszczki pomiędzy brwiami – lwia zmarszczka
  • Zmarszczki poprzeczne czoła
  • Nadpotliwość

Zalecenia po zabiegu likwidacji zmarszczek botoxem:

Po wykonaniu zabiegu likwidacji zmarszczek botoksem przez kilka godzin nie należy poddawać twarzy żadnym czynnościom pielęgnacyjnym. Przez 4 godziny Pacjent nie powinien kłaść się ani schylać. Nie należy również masować miejsca, w które preparat został podany, ponieważ mogłoby to spowodować jego przemieszczenie się w niekontrolowany sposób.