Usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień Alma Harmony Xl Dye-V

Na powstawanie przebarwień i zmian naczyniowych wpływa wiele czynników, takich jak wiek, zmiany hormonalne, predyspozycje genetyczne, nadmierna ekspozycja na słońce, zażywanie leków itp. Gabinet Medycyny Estetycznej dr Krzysztofa Marosza w Szczecinie dysponuje głowicą Dye-Vl opatentowaną przez firmę Alma Lasers. Urządzenie pozwala na usuwanie przebarwień bezpiecznym światłem laserowym IPL. Technologia IPL wykorzystuje długość fali świetlnej dobrze pochłanianą przez melaninę – barwnik w skórze. Komórki zawierające barwnik, melanocyty, ulegają podgrzaniu, a wreszcie zniszczeniu. Tuż po zabiegu zmiana barwnikowa ciemnieje, a następnie stopniowo wchłania się i zanika.

Metodę usuwania przebarwień światłem IPL poleca się przede wszystkim osobom chcącym pozbyć się piegów, plam powstałych wskutek interakcji leków i słońca, jak również osobom zmagającym się z problemem poszerzonych naczyń krwionośnych, rumieniem czy trądzikiem różowatym. Choć różnica jest już wyraźnie dostrzegalna po pierwszym zabiegu, to dla pełnej satysfakcji zaleca się wykonanie serii 2 do 4 zabiegów w odstępach trzytygodniowych. Usuwanie przebarwień metodą IPL jest bezbolesne i nie wymaga specjalnej rekonwalescencji.

 

Efekty zabiegu

Zabieg Dye-Vl® to nieinwazyjny sposób likwidacji zmian naczyniowych oraz przebarwień skóry. Polega on na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się melanina lub hemoglobina, co powoduję redukcję widocznych zmian. Głównymi wskazaniami do zastosowania terapii są: rumień, trądzik różowaty, rozszerzone naczynka oraz przebarwienia. Ta innowacyjna technologia doskonale sprawdza się w dziedzinie profilaktyki skóry płytko unaczynionej, mającej skłonność do zmian pigmentacyjnych oraz bardzo wrażliwej na różnego rodzaju czynniki.

 

Po zabiegu

Podczas likwidowania przebarwień metodą laserową nie dochodzi do uszkodzenia zewnętrznej warstwy naskórka, więc zabieg nie powoduje konieczności rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Taki stan utrzymuje się do dwóch dni.

 

 

© 2022 DrMarosz.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt graficzny i realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin